SK / EN / HU

Sila ukrytá vo fľaši

Neodmysliteľnou súčasťou každého jedinca je voda. Okrem pravidelného pitia pramenitej vody je podstatné dopĺňať do nášho organizmu i minerálne látky. Prirodzenou formou dopĺňania životne dôležitých minerálov, ako sú magnézium a kalcium je pitie minerálnych vôd.

...

Jedinečné spojenie minerálov

Pravidelné pitie minerálnej vody Gemerka vhodne dopĺňa dennú potrebu životne dôležitých minerálov - magnézia a kalcia, tým najprirodzenejším spôsobom, v optimálnom pomere 3:1 (Ca:Mg). Ich ideálny pomer zabezpečuje efektívne vstrebávanie. Táto kombinácia minerálov vám pomôže bojovať s únavou a vyčerpaním a vráti vám tak rovnováhu do života.

Čo môže spôsobiť nedostatok
magnézia a kalcia?

Pravidelné pitie minerálnej vody Gemerka vhodne dopĺňa dennú potrebu životne dôležitých minerálov - magnézia a kalcia, tým najprirodzenejším spôsobom, v optimálnom pomere 3:1 (Ca:Mg). Ich ideálny pomer zabezpečuje efektívne vstrebávanie. Dostatočný príjem minerálov vám pomáha zvládať vaše každodenné aktivity bez únavy a vracia rovnováhu do vášho života.

Účinky magnézia:

Účinky kalcia:

Harmónia tela a mysle

Minerálne látky pôsobia na náš organizmus blahodarným účinkom. Magnézium prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, kalcium je potrebné na udržanie zdravých zubov a kostí. Minerálna voda Gemerka je bohatým zdrojom magnézia aj kalcia a špeciálne ju ocenia ľudia so zvýšenou fyzickou alebo psychickou záťažou, športovci, tehotné a dojčiace ženy a šoféri.

Vyvážená životospráva

Magnézium a kalcium si organizmus nedokáže sám „vyrobiť“, preto je nevyhnuté tieto minerály telu dodávať. Prijaté magnézium však ešte neznamená vstrebané magnézium. Pre efektívne vstrebávanie magnézia je nevyhnutné práve kalcium, a to v ideálnom pomere 1:3 v prospech kalcia. Vedeli ste, že z vody sa vstrebe takmer 60% magnézia, pričom zo stravy len 30-40%? Dodajte svojmu telu životne dôležité minerály tým najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom - z minerálnej vody.

Pitie prírodnej minerálnej vody Gemerka má byť súčasťou zdravého životného štýlu a pestrej a vyváženej stravy. Priaznivé účinky magnézia dosiahnete pri vypití aspoň 4dcl prírodnej minerálnej vody Gemerka.